Pro práci v týmu nikdy nezakládám fake profil

Pod taktovkou RVI proběhla 2. odborná realitní konference
30.10.2017

Dnešní tip rozhodně není trik, nicméně je to věc, se kterou se setkáváme paradoxně i u velkých klientů a agentur.
Schválně pro zajímavost, kdo z vás někdy založil falešný profil na Facebooku, aby mohl v týmu spravovat stránky a nemusel nikoho pouštět na svůj osobní profil? 
Pro zajímavost, 8,7% všech profilů na Facebooku je falešných, a to už je slušné číslo. 📈
Přiznám se, že i má telecí léta jeden falešný profil pro správu stránek obsahovala. Samozřejmě následoval ban od Facebooku, který postupem času vymyslel poměrně chytrý systém, jak falešným profilům komplikovat život. Složitě jsem pak ve Photoshopu vytvářel falešnou občanku, abych prokázal, že pan Jakub Novák opravdu existuje.  Jeden z našich velkých klientů má dokonce pana Karla Nováka jako zakladatele jejich business manageru, takže jakmile Facebook profil zablokuje, může být veselo. 

Jak se tedy správně spravují Facebookové stránky v týmu? Jedině v Business Manageru, který je právě pro pokročilou práci s reklamami a stránkami stvořený.

Jak si jej založíme? Přejdeme na business.facebook.com (pozor! zadávat bez www) a zadáme veškeré potřebné údaje, on už si vás Facebook navede. Facebook se nám pak přemění do šedé a vy tak vždycky poznáte, že jste na svém “firemním” profilu, odkud můžete spravovat všechny své pracovní věci a přidávat lidi do týmu a dávat jim různé role u různých stránek. Navíc vám notifikace stránek zmizí z vašich soukromých profilů a vy si můžete užívat své volno na “modrém” Facebooku bez pracovních upomínek.

Pozor! Jakmile jednou vytvoříte Business Manager, změna zpět je velmi zdlouhavá a složitá.

A co vy? Používáte pro správu vašich stránek Business Manager nebo máte svého Karla Nováka? 

Přeji všem krásný týden!🍾🌞💲

P.S.: Pokud potřebujete pomoci se založením Business Manageru, nebo vás v něm něco trápí, napište nám a my vám rádi poradíme.

Jakub Vrzala

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *