Nová funkce od Facebooku – Facebooku jobs, bezpochybně konkuruje obchodně orientované sociální síti LinkedIn. Přímo na Facebooku tak můžou firmy inzerovat své volné pozice a uživatelé si přímo na této sociální síti můžou práci zase najít. Nabídky se zobrazují přímo mezi příspěvky na stránce a v její nové sekci Pracovní místa (jobs), současně se zveřejňují i v novém panelu Pracovní místa  v platformě Marketplace. Nabídky se šíří sítí podobně jako ostatní příspěvky. Podpořit jejich zobrazování lze kampaní na blíže specifikovanou cílovou skupinu. Nabídka je platná po dobu 30 dní. Po uplynutí této lhůty je správce upozorněn na možnost prodloužení platnosti inzerátu. V případě obsazení pracovního místa nebo vypršení platnosti inzerátu ze strany inzerenta, lze příspěvek skrýt klepnutím na tlačítko “Označit jako ukončené”.
Tuto novou funkci jsme vyzkoušeli za vás. 

Pracovní nabídky

Nabídnout práci na vaší facebookové stránce je velmi jednoduché. Stačí přejít do platformy Business Managera kliknout na záložku “Pracovní nabídky” (Jobs), která se nachází v levém sloupci. Hned potom klikněte na “Publikovat pracovní nabídku”. 

 

Detaily pracovní pozice

Po kliknutí na toto tlačítko se vám zobrazí formulář, do kterého zadáte všechny potřebné informace o vámi nabízené pozici:

 • Úvod – Tady máte k dispozici 90 znaků. Jedná se o úvodní text nad obrázkem.
 • Fotka – Je možné využít titulní fotku vaší facebookové stránky nebo nahrát novou fotku. V tomto případě Facebook zatím nepodporuje video.
 • Pracovní pozice – Zde vyplníte název vámi nabízené pozice. Nachází se přímo pod fotkou.
 • Místo – Zadejte přímo adresu firmy.
 • Výška platu je nepovinnou položkou. Můžete zde vybrat formu mzdy za hodinu, den, týden, měsíc nebo rok.
 • Druh pracovního poměru – Na výběr je plný nebo částečný úvazek, stáž, apod.
 • Podrobnosti – Detailně zde popište popište danou pozici. K dispozici máte až 5 000 znaků.
 • V doplňujících otázkách se můžete zeptat prakticky na cokoliv, týkající se pracovní nabídky. Zajímat vás můžou třeba předchozí pracovní zkušenosti, atd. Je možné zvolit otázku s možností otevřené odpovědi, uzavřené odpovědi typu “ano” nebo “ne” nebo s možností výběru z více možností.

Do poslední kolonky nezapomeňte zadat vaši e-mailovou adresu pokud chcete, aby vám žádosti chodily do e-mailové schránky. Všechna vyplněná pole pečlivě zkontrolujte a klikněte na tlačítko “Publikovat pracovní nabídku” v pravém dolním rohu. Tímto se váš inzerát publikuje. 

Kde najdete vyplněné formuláře?

Je několik možností, kde se vyplněné formuláře od uchazečů budou shromažďovat. Kde je tedy najdete?

 1. E-mail

Pokud jste vyplnili váš e-mail v kolonce “Dostávat žádosti e-mailem”, všechny formuláře najdete tedy na této e-mailové adrese.

 1. Doručené zprávy

Všechny vyplněné formuláře najdete i v doručených zprávách přímo na vaší facebookové stránce. Tyto formuláře si můžete vyfiltrovat pomocí štítků, které si vyspecifikujete pomocí “Job Application”. 

 

 1. Nástroje pro zveřejňování

Další možností je kliknout na “Nástroje pro zveřejňování”, kde v levém sloupci přejdete na “Žádosti o práci”. Na tomto místě najdete všechny vaše uchazeči vyplněné formuláře.

Propagace

Co se týká propagace pracovních nabídek, postupujte stejně jako při propagaci jakéhokoliv jiného příspěvku na vaší facebookové stránce, nebo se nám ozvěte, společně vymyslíme kampaň, která vám přivede nové makléře.