Je to konec organického dosahu na Facebooku?

Video vždy nahrávám. Nikdy nesdílím!
27.9.2017
Nové makléře za pár minut? S Facebook jobs je to hračka.
Nové makléře za pár minut? S Facebook jobs je to hračka.
27.11.2017
News feed facebook

Nezadržitelně se blíží chvíle, kdy neplacený obsah bude velice ohrožen. Facebook totiž testuje a brzy spustí tzv. Explore Feed. Tato novinka v oblasti zobrazování příspěvků ve vašem feedu přinese oddělení příspěvků od vašich přátel a stránek.

Pro příklad uvedeme Honzu Fleischnera z Remaxu. Jeho pracovní stránka https://www.facebook.com/janfleischnerremax/ se mi již brzy přestane zobrazovat v mém feedu na Facebooku. Já mám Honzu ale v přátelích a pokud příspěvek své stránky nasdílí ze svého osobního profilu https://www.facebook.com/jan.fleischner, uvidím ho taky. Pokud ho ale nemám v přátelích, budu muset kliknout na tlačítko News feed a zde uvidím příspěvky i ostatních stránek, která jsem nalajkoval nebo je sleduji.

Aktuálně je tato funkce ve fázi testování. A hádejte koho Facebook vybral? Slovensko, Srí Lanka, Srbsko, Bolívie, Guatelama a Kambodža.

Co se v těchto zemích děje s organickým obsahem? Odpověď na otázku nám dá obrázek. Reakce ve Facebook Pages 60 největších slovenských médií.

 

Dopady nového uspořádání příspěvků na Facebooku, zdroj: CrowdTangle

Jak můžete vidět organický dosah příspěvků na stránkách je pod polovinou původního dosahu. Nechceme ani předvídat, co se stane s reakcemi (lajky, komentáře, sdílení).

Stránky našich klientů dosahují oslovení 1 000 000 uživatelů Facebooku týdně. Abychom zachovali tento dosah navrhneme všem investovat do jejich příspěvků patřičné finační prostředky a jejich příspěvky budeme sponzorovat pomocí Facebook reklam.

Martin Diblíček

zakladatel www.realitni-marketing.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *