V úterý 17. října 2017 se v Hotelu Ambassador – Zlatá husa na Václavském náměstí v Praze sešlo na 500 špičkových realitních makléřů a odborníků, aby zde načerpali know-how a inspiraci od zkušených makléřů a realitních odborníků a dozvěděli se aktuální trendy v realitním světě.

Spíkři hned v úvodu nasadili prudký rozjezd v podobě právního vzdělání, makléři se dozvěděli současné nejzajímavější právní perličky od Miroslava Jonáše a jak GDPR a zákon proti praní špinavých peněz ovlivňují dnešní realitní trh od Michala Pazdery. Kdo se nestihl probrat do této chvíle, zaručeně ho probrala následná emotivní panelová diskuse na kontroverzní téma „Jak obhájit provizi“, kterou moderoval Robert Hanzl. Pozvané hosty Jana Kunze (Realitní kancelář STING), Romana Kotka (Reality IQ), Ing. Vladimíra Zuzáka (MAXIMA Reality) a Jaromíra Maška (Fincentrum Reality) publikum vůbec nešetřilo a rozjela se velmi živá debata.

Druhý blok zahájila panelová diskuse „Ženy v realitách“, kde své zkušenosti a doporučení s tím, jak obstát v dnešním dravém realitním prostředí, předaly úspěšné makléřky: Monika Veselá (Dumrealit), Ing. Zdeňka Kubíček Martínková (M&M reality holding a.s.), Lucie Tůmová (Dumrealit Terra) a Pavla Temrová (projekt Realitní kuchařka). „Zajímavé tipy a návody si z této diskuze stoprocentně odnesli i muži. Každý se někdy potýká se stresem a většina z nás si během let prošla nějakou pracovní krizí. Úspěšné kolegyně nám dnes poradily své účinné návody, jak takové krizi předejít nebo jak se z ní dostat,“ shrnula debatu její moderátorka Mgr. Ivana Cikánková.

Luděk Lošťák otevřel problematiku certifikace nemovitosti s tématem „Prověřené nemovitosti jako nástroj kvality pro realitní makléře“. Následně Jan Stejskal provedl diskuzí na téma „Kde získávat kontakty“, kde svá doporučení a praktické tipy předali Ing. Pavel Zámečník ml. (M&M reality holding a.s.), Karel Hubáček (Century 21 Premium), Jan Fleischner (RE/MAX Search) a Kateřina Navrátilová (RK Stejskal).

V závěrečném bloku Ing. Vladimír Pikora seznámil účastníky s tématem „Nemovitosti v investičním portfoliu“ a na konec je úspěšně namotivoval Ing. Ivo Toman svou přednáškou „Kdy jsou neúspěchy přínosem“.

Hned poté následovala After party s módní přehlídkou a hudebním doprovodem. Všichni se samozřejmě nejvíce těšili na exkluzivní možnost neformálně si promluvit se spíkry i s dalšími účastníky konference.

„Letošní ročník se skutečně vydařil. Myslím, že celý den provázela perfektní atmosféra a lidé si odnesli nejen spoustu zajímavých a praktických rad, tipů a zkušeností, ale především inspiraci a motivaci do svého dalšího podnikání. A stejně tak na odpolední party, kde panovala uvolněná a pohodová nálada, jsme probrali všechny novinky z našeho oboru a poznali nové kolegy,“ shrnul za pořadatele průběh akce Robert Hanzl.